Żołnierze w służbie historii Zaczynamy! - Aktualności -

Żołnierze w służbie historii Konkurs dla uczniów „klas mundurowych”

Nawigacja

Zaczynamy!

Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej zapraszają uczniów klas mundurowych do udziału w konkursie „Żołnierze w służbie historii”. Pierwszym krokiem jest rejestracja zespołu na stronie. Nie zwlekajcie!

 

Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON zapraszają uczniów klas mundurowych o profilu wosjkowym do udziału w konkursie „Żołnierze w służbie historii”. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii oręża polskiego w XX wieku oraz ich wkładu w budowę niepodleglego i zniezależnego Państwa Polskiego.

Zadania jakie należy wykonać aby podjąć wyzwanie w konkursie znajdziecie w naszym regulaminie, a także w zakładce materiały - Poradnik jak przygotować fajny projekt? Wszelkie dodatkowe terminy bądź ich zmiany będziemy umieszczać na naszej stronie głównej.

Teraz najważniejsze jest, aby znaleźć chwilę czasu, trochę dobrych chęci, stworzyć 2-3-osobowy zespół, zaprosić do współpracy nauczyciela - opiekuna i zarejestrować się na stronie projektu. Jezeli zrobicie to do 17 grudnia 2018 roku, będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, organizowanych w ciekawych miejscach z ludźmi, którzy opowiedzą wam historię września 1939 r., jakiej jeszcze nie znacie.

Ale bez obaw. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie.

Jednak zespoły które zarejestrują się po 17.12.2018 r. nie mają gwarancji miejsca w grupach warsztatowych.

A uwierzcie - warto!

 

Chcecie wiedzieć, jakie niespodzianki i jaka przygoda Was czeka w konkursie? Sprawdźcie, jak radzą sobie Wasi koledzy z klas policyjnych:

policjanciwhistorii.ipn.gov.pl

 

 

Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.

do góry