Żołnierze w służbie historii ROZPOCZYNAMY KONKURS W NOWEJ ODSŁONIE - Aktualności -

Żołnierze w służbie historii Konkurs dla uczniów „klas mundurowych”

Nawigacja

ROZPOCZYNAMY KONKURS W NOWEJ ODSŁONIE

Zapraszamy uczniów wszystkich klas mundurowych do udziału w konkursie „Policjanci i Żołnierze w służbie Historii”. Tegoroczna edycja łączy dwa dotychczasowe konkursy „Policjanci w służbie historii” i „Żołnierze w służbie historii”.

Celem konkursu „Policjanci i Żołnierze w Służbie Historii” jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii służb mundurowych w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz ich wkładu w budowę niepodległego i niezależnego Państwa Polskiego.

Aby podjąć wyzwanie w naszym konkursie, musicie znaleźć chwilę czasu, trochę dobrych chęci, stworzyć 2- lub 3-osobowy zespół i koniecznie zaprosić do współpracy nauczyciela, który będzie opiekunem merytorycznym Waszego projektu. Ważne! W zależności od wybranego bohatera: policjanta lub żołnierza, zarejestrujcie zespół na jednej z dwóch platform konkursowych: policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/pol lub zolnierzewhistorii.ipn.gov.pl/zwh Następnie opracujcie zadanie. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie w naszym regulaminie. Możecie również skorzystać z zakładki „Materiały”. Kluczowe terminy i ich ewentualne zmiany będziemy umieszczać na naszej stronie głównej.

Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu, e-mail: maryla.szczupak@ipn.gov.pl lub tel. (22) 581 85 65.

 

Aktualny regulamin znajduje się na platformach konkursowych:

https://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/pol

https://zolnierzewhistorii.ipn.gov.pl/zwh

do góry